ZABIEG PLACENT.5
W połączeniu z mezoterapią mikroigłową.
Placenta to mieszanka naskórkowych czynników wzrostu pochodzenia roślinnego o charakterze zbliżonym do łożyska, biostymulatora, regeneratora i uzdrowiciela.
ZABIEG PRZEZNACZONY DLA:
- polecany dla wszystkich rodzajów skóry,
- skóry zniszczonej, z niedoskonałościami (niedawne ślady po trądziku, plamy, blizny),
- skóry starzejącej się,
- skóry wiotczejącej szczególnie w okolicy szyi i dekoltu.
EFEKTY ZABIEGU:
- przyspieszenie gojenia się ran, przez przyspieszenie odnowy komórkowej,
- przyspieszenie regeneracji skóry,
- zagęszczenie skóry przez wzrost produkcji kolagenu,
- poprawa owalu twarzy,
- wygładzenie drobnych zmarszczek,
- napięcie i ujędrnienie skóry na szyi i dekolcie.
Efekty te uzyskujemy dzięki pięciu czynnikom wzrostu (EGF, IGF 1, kwaśny FGF, zasadowy FGF i VEGF), aminokwasy i witaminę B9.
Składniki te są bardzo podobne do ludzkiego łożyska. Czynniki wzrostu syntetyzowane są bezpiecznie.
Połączenie 5 czynników wzrostu i niezbędnych czynników powoduje efekt synergii dla skóry.
SKŁADNIKI:
EGF: naskórkowy czynnik wzrostu daje efekt w komórkach mitogennych co powoduje przyspieszenie leczenia ran na powierzchni skóry. Przyspieszenie złuszczania naskórka zmusza skórę do produkcji komórek w skórze właściwej.
IGF 1: Insulinopodobny czynnik wzrostu ma wpływ na odbudowę profilu fosfolipidowego w skórze. Przyspiesza gojenie się ran i stymuluje wzrost komórek fibroblastów. Zwiększa syntezę proteglikanu hialuronianu i siarczanu chondroityny przez fibroblasty tkankowe.
Czynniki wzrostu fibroblastów a-FGF i b-FGF mają wpływ na stymulację wzrostu i mitogenezy komórek fibroblastów, stymulacja regeneracji skóry, stymulacje syntezy kolagenu i elastyny w komórkach fibroblastów.
VEGF: Czynnik wzrostu śródbłonka naczyń. Pozwala kontrolować naczynia włosowate, dzięki którym wzrasta przyswajanie substancji odżywczych.
Witamina B9 Vitapol: Powstawanie B9 Vitapol odbywa się poprzez przemiany strukturalne kwasu foliowego w naturalnej postaci poliglutaminianu. Występuje w celu poprawy odporności skóry.
Połączenie tych wszystkich składników potęguje efekt mezoterapi mikroigłoej.
Mezoterapia Mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Sama nazwa wskazuje, że podczas zabiegu wykonywane są mikro nakłucia i to one odgrywają znaczącą role w regeneracji naskórka. Dodatkowo podczas zabiegu, zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy ulega poprawieniu. Zabieg ten jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów z mezoterapii igłowej przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest sterylny (każda klientka posiada swój sterylny kartridż z mikroigłami) i bezpieczny, ze względu na kontrolę długości igły oraz prędkości. Drgania o długiej częstotliwości stymulują warstwy epidermy do produkcji kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, dzięki czemu efekty są natychmiastowe.
Przed zabiegiem:
- nie należy stosować 5 dni przed zabiegiem leków zmniejszających krzepliwość krwi,
- można na kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie preparatów zmniejszających ryzyko powstawania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią,
- osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie leków przeciw opryszczce w dawce podstawowej.
Zalecenia po zabiegowe:
- co najmniej przez dobę od wykonania zabiegu należy unikać nadmiernych temperatur, co oznacza, że powinniśmy zrezygnować z sauny, solarium czy gorących kąpieli,
- niewskazane jest także wykonywanie peelingów,
- konieczna będzie delikatna pielęgnacja oraz nawilżenie skóry.
Przeciwskazania:
- ciąża, laktacja,
- terapia nowotworowa,
- opryszczka aktywna,
- ropne stany zapalne skóry,
- choroby krwi autoimmunoagresji,
- epilepsja,
- wirusowe zapalenie wątroby,
- łuszczyca,
- stwardnienie rozsiane,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- choroba Hashimoto ( zabiegi można wykonywać z pominięciem szyi),
- toczeń rumieniowy zaostrzony,
- problemy z nerkami i wątrobą (przy zabiegu z podawaniem fosfatydylocholiny).